Drugi tydzień kwarantanny rozpoczął się dla mnie sporym medialnym wydarzeniem. Sporym oczywiście w moim rozumieniu tego słowa :). Bajką zainteresowała się i Gazeta Wyborcza i Radio dla Ciebie, udostępniając krótkie wywiady. Zamieszczam je w linkach poniżej, gdyby zainteresowała Was ich treść.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25811148,koronawirus-w-wersji-dla-dzieci-bajka-o-zlym-krolu-korona-wirusie.html

https://www.rdc.pl/tag/dorota-brodka/

Ja oczywiście bardzo, bardzo się cieszę, jednak… najbardziej wzruszam się otrzymując zapytania ze szkół, bibliotek czy poradni z maleńkich miasteczek, które dzielą się bajką ze wszystkimi Rodzicami I Dziećmi. To na prawdę niesamowite, że bajka, w zamyśle napisana dla garstki dzieciaków, znalazła dla siebie tyle nowych domów. Powstały też super teatrzyki i nagrania, wszystkie są na prawdę fantastyczne, więc dzielę się nimi z radością:

https://www.youtube.com/watch?v=q2IheNSId6E – teatrzyk Liliany lat 6 i Matyldy lat 9

https://www.youtube.com/watch?v=IP_L3CGVZag&t=7s – #sposób na nudę

Baaardzo zachęcam do oglądania 🙂

Myślę sobie, że wszyscy jesteśmy poza naszą strefą komfortu i staramy się jak możemy najlepiej odnaleźć w tej sytuacji. Patrząc z perspektywy psychologicznej, konsekwencje naszych przeżyć mogą być podzielone na 3 rodzaje: możemy przetrwać i po okresie traumy funkcjonować gorzej, możemy wrócić do stanu sprzed, bądź możemy doświadczyć wzrostu i rozwoju, który cechować będzie lepszy – z naszej perspektywy – stan funkcjonowania. Może napiszę o tym więcej w kolejnym wpisie?

Pozdrawiam ciepło,

Dorota